Účet a přihlášení

Uživatelské jméno v rámci Google Apps odpovída fakultnímu uživatelskému jménu doplněné o doménu fel.cvut.cz:

username@fel.cvut.cz

Webové aplikace

Přihlášení probíhá pomocí systému FELid. Kdykoliv uživatel přistoupí k službě a je požadováno přihlášení, bude přesměrován na přihlašovací stránku FELid. Pokud přihlášení do FELid proběhlo dříve a je stále aktivní, bude uživatel rovnou přesměrován k službě bez nutnosti opětovného zadávání hesla.

Přestože formát uživatelského jména pro Google Apps obsahuje doménu, do přihlašovacího formuláře FELid zadávejte pouze uživatelské jméno bez domény.

Aplikace nepodporující protokol HTTP

Přihlášení pomocí FELid lze aplikovat pouze u webových aplikací. Vyplýva to z principu implementace, který je závislý na možnostech protokolu HTTP.

V případě, že chcete svůj fakultní účet používat i v jiných aplikacích, například v systému Android na mobilním zařízení, řešením je zprovoznit tzv. dvoufázovou autentizaci. Dvoufázova autentizace v zásadě zvyšuje bezpečnost přihlášení tím, že kromě uživatelského jména a hesla musíte zadat ještě kód, který vám Google zašle nezávislým kanálem (SMS).

Hlavní ale je, že po aktivaci dvoufázového ověřování je možné generovat hesla pro konkrétní aplikace. Tímto způsobem lze vygenerovat hesla v případech, kdy je potřeba u aplikace zadat přímo heslo a neni možné použít FELid.

Více informací v nápovědě Google:

Nedoporučuje se používat fakultní Google Apps účet jako primární účet na Androidu. Po odchodu z fakulty o svuj fakultní Google Apps účet přijdete a s ním i o nakoupené aplikace z Google Play.

Používání více účtů současně

Pokud už máte osobní Google účet, je možné ho používat zároveň s fakultním účtem. Funguje to tak, že v dané aplikaci můžete mezi těmito účty přepínat. Jen některé aplikace tento způsob vícenásobného přihlášení nepodporují, tam je potřeba předem zvolit předem jeden z aktivních účtů.

Více informací:
Comments